Вимоги до макетів

Загальні вимоги до макетів

Передбачається, що всі оригінал-макети замовника підготовлені з урахуванням цих технічних вимог та не вимагають правок. Тому звертаємо Вашу увагу, що матеріали, які не відповідають вимогам, можуть призвести до шлюбу в процесі друку або післядрукарської обробки.

Оператори друку перевіряє файли на відповідність технічним вимогам, але не гарантує виявлення всіх помилок і невідповідностей. Додатково можливе доопрацювання макета до відповідності технічним вимогам, терміни та вартість доопрацювання обговорюються окремо.

Файли

Формати в порядку їх переваги

1. PDF

2. Jpeg

3. Tiff

4. PSD

Звертаємо Вашу увагу, що файли лінійки Microsoft Office (Word, Excel, Publisher) не є оригінал-макетами та вимагають доопрацювання за окрему плату. Ви можете самостійно їх самостійно зберегтив форматі PDF.

Вльоти

Вильоти - це припуски до формату обрізу, які необхідно створювати, коли частина зображення йде «під обріз» (тобто лінія різу проходить по малюнку).

 • 3 мм. (з усіх боків) – для листової продукції
 • 5 мм. (з усіх боків) – для багатосмугової продукції

За відсутності вильотів після різання по краях продукції можуть утворитися білі поля різних розмірів.

Вльоти - відступи від лінії порізки та/або згину до вмісту (для обліку похибки друку та різання).

 • 3 мм. (з усіх боків) – для листової продукції
 • 5 мм. (з усіх боків) – для багатосмугової продукції

√ За відсутності необхідного розміру вльоту може відбуватися «зарізання» значущих елементів макета (слова, номери телефонів, логотип та ін.)

рамки на візитках

Не треба відображати в макеті лінії заокруглення, біговки та інших допоміжних елементів (необхідно розміщувати дані елементи в окремому шарі або прикладати в окремому файлі)

Не використовуйте у дизайні рамки по периметру
Відступ для рамки, від краю різу, не менше 5-7 мм. (але і в цьому випадку при друку та різанні буде відхилення, а отже допустимі відхилення стають візуально дуже помітними).

Кольори

кольорова модель
  • Колірна модель: CMYK (Не можна використовувати RGB та інші колірні моделі, це призведе до спотворення кольору)
  • Колірний Профіль: При завантаженні макетів на сайт для листової продукції (Візитки,Листівки тощо) рекомендується впроваджувати профіль FOGRA 39.
  • Максимальна щільність фарб
  • 230% - для друку на некрейдованому папері 270% - на крейдованому папері В іншому випадку можливе невелике спотворення кольору.
  • Заповнення кольором
  менше 3% - не відтворюється менше 5% - не гарантується