Види друку на тканині

Друк флекс плівкою (флексодрук)

Стійкість даного способу друку становить 30-40 прань на «ручному режимі», після цього можуть бути помітні дрібні дефекти: дрібні тріщини (1-2 мм), за наявності тонких елементів (від 1 до 3 мм) - можливе їх невелике відклеювання.

*Гладити виріб з таким принтом рекомендується лише з виворітного боку.

Переваги друку флекс-плівкою:

Головний плюс даного способу друку – насичена, але природна передача кольорів. При цьому яскравість вінілової плівки не змінюється в процесі експлуатації, не вицвітає та не вигоряє.

До переваг можна віднести великий вибір фактурних плівок: глітерних з блискітками, світловідбиваючих. Дуже популярні забарвлення типу хакі у стилі мілітарі.

Недоліки друку флекс-плівкою:

Максимально допустимий розмір нанесення - 50 см завширшки та 250 см завдовжки, але ми рекомендуємо обмежуватися розмірами 40 х 50 см.

Допустимо поєднання максимум 2-3 кольорів плівки, при більшому наявності відтінків або необхідності створення градієнта (плавного переходу кольору) рекомендуємо вибрати інший спосіб друку, наприклад флок.

Даний спосіб друку підходить для виробів із натуральних, сумішових або повністю синтетичних тканин.

Друк флекс-плівкою можливий від одного екземпляра.

На яких матеріалах можливий друк флекс-плівкою
Друк даним способом підходить для всіх типів виробів із натуральних та синтетичних тканин: майки, кепки, шоппери, фартухи, подушки, рушники, парасольки, пледи і т.д.

Мінімальна товщина ліній має бути 2 мм. За наявності тонших ліній процес вибірки зайвих елементів значно ускладнюється, деякі дуже маленькі фрагменти можуть прорізатися.

На «болоньєвих» куртках або спортивних ветровках нанести малюнок у такий спосіб не вийде, т.к. матеріал за нормальної температури 160 градусів починає плавитися.

До фактурних поверхонь, таких як махрова тканина, цей друк не застосовується, т.к. плівка фіксуватиметься не до всієї поверхні, а лише до верхньої частини волокон.

Для цього виду нанесення макет повинен бути представлений у векторі (тільки контури ліній).

Прямий цифровий друк

Це найзручніший спосіб друку, коли вам потрібно зробити одне або кілька нанесень. 10-15 штук можна легко віддавати на цифровий друк. При цифровому друку фарба відразу лягає на тканину, тому метод називають прямий. Це чимось схоже на роботу паперового принтера. Ви кладете папір і на ньому друкується текст або малюнок. Теж саме і з футболкою, тільки принтер у рази більше. Її кладуть на спеціальний рухомий стіл. Розмір столу обмежений, тому принт не може перевищувати його розмір. Максимальне зображення для цифрового друку А3 (420х297 мм). Також на місці, де планується малюнок не повинно бути кишень, гудзиків, замків.

Переваги цифрового друку:

Оперативність. На виготовлення однієї футболки в середньому йде 20 хвилин (не враховуючи підготовчих дій), за цей час футболка просушується і готова до використання.
Надрукувати можна будь-яку картинку і навіть фотографію, головне, щоб вихідне зображення було у високій якості.
Прийнятна ціна за друк на одному виробі. Друк малюнка розміру А4 коштуватиме 200-350 грн. (На темній тканині дорожче).

Недоліки цифрового друку:

Дорогий друк для великих тиражів. У цьому випадку немає можливості знижувати вартість через кількість виробів.
Зображення на світлому тримається приблизно 20 прань, на темній тканині ще менше, так як друкується з підкладкою білого кольору.

Цифровий друк наноситься на бавовняну тканину. Найкраще використовувати вироби зі 100% бавовни. Допускається невеликий відсоток штучних домішок, але не більше ніж 10%. Особливість у тому, що фарба добре вбирається у натуральні волокна. Чим більший відсоток синтетики, тим гірше триматиме фарба. Вона може злізти вже після першого прання. Після нанесення фарба на футболці висушується під пресом. Після цього принт готовий. Таку футболку можна одразу одягати та вирушати на прогулянку.

Шовкотрафаретний друк

Шовкографія - найкращий метод друку на сьогоднішній день. Але не думайте, що це якийсь сучасний спосіб передачі малюнків на тканину. Шовкотрафаретний друк вигадали ще в Стародавньому Китаї. З того часу змінилася техніка, але суть друку залишилася незмінною. Це чудовий метод для великих замовлень. Ви відчуєте вигоду від 20 штук. А якщо замовляти одразу 200 однакових нанесень, то вартість одного значно зменшується. Якісний друк не робиться швидко. На виконання одного замовлення знадобиться 3-4 робочі дні. Це пов'язано з тим, що для шовкографії виготовляються спеціальні трафарети під кожен колір. Макет логотипу розбивається за кольорами і кожен відтінок наноситься по черзі через свій трафарет. Фарба ретельно просушується. Під вплив гарячого пресу вона міцно запечатується у волокна.

Переваги шовкотрафаретного друку:

Довговічність. Шовкографія – найнадійніший метод друку. Витримує 50 прань та більше. Фарби не вимиваються та не вицвітають на сонці.
Економічність. При замовленні великих тиражів значно знижується вартість одного нанесення, оскільки використовується той самий трафарет.
Якість друку. Зображення виходить яскравим, із точним підбором відтінків. Малюнки довго зберігають первісний вигляд.

Недоліки шовкотрафаретного друку:

Дорого для маленького тиражу. Виготовлення однієї-двох футболок вам коштуватиме стільки ж, скільки і 20 штук.
Неможливий друк з переходами та півтонами. Оскільки кожен колір наноситься окремо, макет має максимум 6-10 кольорів.

Мінімальне замовлення на трафаретний друк 2500-3000 грн. І, якщо вам таки хочеться зробити шовкографію на малому тиражі ви повинні врахувати цей момент. Але якщо у вас великий тираж, то тут і думати нема чого. З одного боку, ви заощаджуєте, з іншого отримуєте відмінний результат. Якщо ви робите замовлення, то отримаєте його в мінімальні терміни. Якщо у вас є питання, як розбити на кольори зображення, не варто хвилюватися. Довіртеся нашим технологам. Вони зроблять все самі максимально близько до оригіналу. Шовкографія можна робити не лише на футболках, а й на інших видах одягу, аксесуарах, крої.

Сублімаційний друк

Ще один вид друку на тканині. Використовується він на синтетиці, але тільки на тій, що стійка до високих температур. Друк відбувається у кілька етапів. Спочатку зображення роздруковується на спеціальному папері, який вбирає сублімаційні фарби. Футболка поміщається на прес, зверху розміщують роздрукований малюнок і все це недовго притискається гарячим пресом. Під впливом високої температури відбувається хімічна реакція: молекула фарби вивільняються з паперу і вбираються в тканину. Забираємо прес та «вуаля» – малюнок вже на футболці.

Переваги сублімаційного друку:

Передача зображення будь-якої складності. Ви можете перенести сімейну фотографію, репродукцію Айвазовського чи будь-який інший малюнок.
Зображення не стирається. Фарба проникає у синтетичні волокна на молекулярному рівні та міцно закріплюється в них.
Хороше співвідношення ціни, якості та оперативності. Одну футболку можна зробити в середньому за півгодини і її можна одразу вдягати.

Недоліки сублімаційного друку:

Сублімаційні фарби будуть видно лише на білій тканині, тому зробити друк на кольоровому виробі не вдасться.
Чи не вся тканина підходить. Синтетика буває різної якості, тому треба уважно вибирати виріб, інакше може просто розплавитися тканина.

Тканина із синтетичних матеріалів часто використовують для спортивної форми. Тому там друкують прізвище та номер гравця. Сьогодні шиються і спеціальні моделі для сублімаційного друку, які згори мають синтетичний шар для друку, а зсередини бавовняний, що прилягає до тіла. Друк виходить насичений, яскравий. Зробити одну або кілька єкземплярів не займе багато часу, але якщо ви хочете замовити великий тираж, то доведеться почекати.